Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων για τα προκριματικά του Euro 2020, η Ελλάδα φιλοξενεί το Λιχτενστάιν (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αναμετρήσεων στα προκριματικά “τρέχει” η Ελλάδα, στο οποίο και μετράει μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιον Φαν Σιπ φιλοξενήθηκε από τη Φινλανδία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-0. Ένα εύστοχο πέναλτι στο 52ο λεπτό ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ιταλία (0-3 εντός) και Αρμενία (2-3 εντός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.

εξακολουθεί να είναι χωρίς βαθμούς το Λιχτενστάιν, μετά από πέντε αναμετρήσεις σε αυτά τα προκριματικά. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χέλγκι Γκόλβιντσον φιλοξενήθηκε από τη Βοσνία, σκόντρα στην οποία ηττήθηκε με το βαρύ 5-0. Ούσα πίσω από το 11′, παρέμενε εντός παιχνιδιού για αρκετή ώρα, πριν “λυγίσει” στα τελευταία λεπτά, δεχόμενη ακόμη τέσσερα τέρματα (80′, 85′, 87′, 89′). Προηγήθηκαν οι ήττες από Ελλάδα (0-2 εντός), Ιταλία (6-0 εκτός), Αρμενία (3-0 εκτός) και Φινλανδία (0-2 εντός). Σημειώθηκε N/G στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, με την ίδια να μη σκοράρει.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.