Για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, η Ντόρτμουντ υποδέχεται τη Μονακό (22:00) και η Interwetten προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Αήττητη παραμένει στη σεζόν η Ντόρτμουντ, μετρώντας έξι νίκες και δυο ισοπαλίες, σε οκτώ αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Λουσιάν Φαβρ φιλοξενήθηκε από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, για το πρωτάθλημα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 2-4. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα από το πρώτο μέρος, κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή στην επανάληψη και να πάρει τη νίκη, χάρη στα τέρματα των Λάρσεν (65′), Ρόις (69′) και Πάκο Αλκάθερ (85′, 90’+4). Έφτασε έτσι τους 14 βαθμούς και “έπιασε” κορυφή, ούσα έναν πόντο πάνω από Μπάγερν Μονάχου και Χέρτα Βερολίνου. Στην πρεμιέρα του Champions League, έφυγε με το διπλό από το Βέλγιο, επικρατώντας με 0-1 στην έδρα της Κλαμπ Μπριζ.

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Μονακό δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα οκτώ τελευταία επίσημα παιχνίδια της, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και έξι ήττες. Την περασμένη Παρασκευή, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ φιλοξενήθηκε από τη Σεντ Ετιέν, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη ένα γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους και ένα στο ξεκίνημα της επανάληψης, χωρίς να αντιδράσει σε καμία περίπτωση. Μετά από οκτώ αγωνιστικές έχει συγκεντρώσει έξι βαθμούς και είναι στην προτελευταία θέση, μαζί με τη Ναντ. Για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League, γνώρισε την ήττα από την Ατλέτικο Μαδρίτης (1-2), εντός έδρας.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.