Για την 17η αγωνιστική της Championship, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, μετά από δυο παιχνίδια με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρις Γουάιλντερ φιλοξενήθηκε από τη Νότιγχαμ Φόρεστ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο 69ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Μετά από 16 αναμετρήσεις, βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατηγορίας με 29 βαθμούς, ούσα έναν πίσω από τις δυο πρωτοπόρους Λιντς Γιουνάιτεντ και Νόριτς. Αήττητη στα εφτά τελευταία εντός της, όπου και μετράει πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες.

Από την τετάρτη ήττα της σε επίπεδο πρωταθλήματος προέρχεται η Σέφιλντ Γουένσντεϊ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μίντλεσμπρο (1-2 εντός), ΚΠΡ (3-0 εκτός) και Μπέρμιγχαμ (3-1 εκτός). Το Σάββατο, η ομάδα του Γιος Λουχουκάι υποδέχθηκε τη Νόριτς, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-4, δεχόμενη και τα τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά και από αυτό το νέο αρνητικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στην 17η θέση, όπου και μετράει 19 βαθμούς, ούσα τέσσερις πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Ηττήθηκε στις πέντε από τις οκτώ φετινές της εξόδους για το πρωτάθλημα, μετρώντας παράλληλα και τρεις διπλά.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.