intewetten logo

Για τη 18η αγωνιστική της Λα Λίγκα, η Ατλέτικο Μαδρίτης αντιμετωπίζει εντός έδρας την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο αγώνας παίζει με ευρεία γκάμα αγορών στην Interwetten.

Από το ντέρμπι της Μαδρίτης με αντίπαλο τη Ρεάλ για το πρωτάθλημα έρχεται η Ατλέτικο, που δεν είχε νικητή (1-1). Η ομάδα του Σιμεόνε ευτύχησε να προηγηθεί από το 15’ με τον Σουάρες, ωστόσο δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας δέχτηκε τέρμα του Μπενζεμά. Διαθέτει υποδειγματική αμυντική λειτουργία, την καλύτερη όλης της κατηγορίας, με 17 γκολ παθητικό. Παραμένει στην κορυφή της κατάταξης και στο -3 από τη δεύτερη Μπαρτσελόνα, μάλιστα έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Σερί πέντε αγώνων χωρίς ήττα στο ισπανικό πρωτάθλημα έχει “χτίσει” η Αθλέτικ Μπιλμπάο. Την αμέσως προηγούμενη αγωνιστική της Λα Λίγκα κέρδισε μέσα στο “Σαν Μαμές” τη Γρανάδα με 2-1. Σε ένα ματς που όδευε προς την ισοπαλία, πριν ο Μπερενγκέρ δώσει τη λύτρωση στην ομάδα του με το γκολ του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Το σύνολο του Μαρθελίνο καταλαμβάνει την όγδοη θέση στον βαθμολογικό πίνακα, εννιά πόντους πιο χαμηλά από την είσοδο στην εξάδα, που δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Μεγαλύτερες πιθανότητες για να κερδίσει έχει απόψε η Ατλέτικο. Στην interwetten.gr, ο άσος παίζεται σε απόδοση 1.77, το “Χ” στο 3.25 και το διπλό στο 5.75.