Για την 20η αγωνιστική της Ligue 1, η Λυών υποδέχεται τη Ρεμς (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι στο πρωτάθλημα η Λυών, μετά τη νίκη που πανηγύρισε επί της Μονακό (3-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό φιλοξενήθηκε από τη Μονπελιέ, με την οποία και ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα στο ματς, με το τέρμα του Φεκίρ στο 67′, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα, εννέα λεπτά πριν από την ολοκλήρωση. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 32 συνολικά και βρίσκεται στην τρίτη θέση της κατάταξης, δυο πίσω από τη δεύτερη Λιλ. Στις έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος. Μεσοβδόμαδα, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-2 από το Στρασβούργο, στα πλαίσια του Coupe de la Ligue.

Από αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ρεμς, όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νταβίντ Γκιόν υποδέχθηκε την Καέν, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2. Παρότι προηγήθηκε στο έβδομο μόλις λεπτό με τον Σουκ Χιουν, δέχθηκε την ανατροπή πριν από την ανάπαυλα. Εν τέλει όμως, κατάφερε να ισοφαρίσει με το τέρμα του Ένχελς στο 53′, για το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 26 συνολικά και βρίσκεται στην έβδομη θέση, μαζί με Στρασβούργο, Ρεν και Νις. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στα πλαίσια του φετινού πρωταθλήματος. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε της Λανς με 2-0, εντός έδρας, στα πλαίσια του Coupe de la Ligue.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.