Στα πλαίσια των play-offs του Europa League, η Σέλτικ φιλοξενεί την ΑΪΚ (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Στις νίκες επέστρεψε η Σέλτικ, μετά και την εντός έδρας ήττα με 3-4 από την Κλουζ, στα πλαίσια των προκριματικών του Champions League. Το Σάββατο, το σύνολο του Νιλ Λένον φιλοξένησε τη Ντανφέρμλιν, για το δεύτερο γύρο του League Cup Σκωτίας, κόντρα στην οποία επικράτησε στην παράταση με 2-1, μετά και το μεταξύ τους 1-1 στην κανονική διάρκεια. Οι κέλτες είχαν πάρει προβάδισμα με τον Τζόνστον στο 55′, για να δεχθούν την ισοφάριση στο 77′. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Φόρεστ στο 114′ τους χάρισε και την πρόκριση. Σημειώθηκε G/G και στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Επικράτησε στα τέσσερα από τα πέντε φετινά εντός της, έχοντας και μια ήττα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η ΑΪΚ, μετά και το εντός 1-1 με τη Σέριφ, για τα προκριματικά του Europa League. Την Κυριακή, το σύνολο του Ρίκαρντ Νόρλινγκ φιλοξένησε την Καλμάρ, για την Allsvenskan, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με το τέρμα του Ελιουνούσι στο 51ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και στα πέντε τελευταία της παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Πανηγύρισε το διπλό και στις τρεις τελευταίες εξόδους της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.