Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Ligue 1, η Ναντ υποδέχεται τη Μονπελιέ (20:00), που η Interwetten προσφέρει με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ναντ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Μαρσέιγ (3-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βαχίντ Χαλίλχοντζιτς φιλοξενήθηκε από την Παρί Σεν Ζερμέν, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που σημείωσε ο Εμπαπέ στο 68ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Βρίσκεται έτσι στην 14η θέση μετά από 17 αναμετρήσεις, έχοντας συγκεντρώσει 20 βαθμούς. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια εξ’ αυτών (3-1-0). Την Παρασκευή, επικράτησε με 4-1 της Σατορού, εντός έδρας, στα πλαίσια του Coupe de France.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και δυο αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Μονπελιέ, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μισέλ ντερ Ζακαριάν υποδέχθηκε τη Λυών, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Αγκιλάρ, εννέα λεπτά πριν από το φινάλε. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 30 συνολικά και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, δυο πόντους πίσω από τη Λυών, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας φετινός απολογισμός της στο πρωτάθλημα. Το Σάββατο, γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Εντέντ, εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του Coupe de France.