Για την 19η αγωνιστική της Bundesliga, η Βόλφσμπουργκ φιλοξενεί τη Λεβερκούζεν (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έξι αγώνων στο πρωτάθλημα, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, για τη Βόλφσμπουργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπρούνο Λαμπαντία φιλοξενήθηκε από τη Σάλκε, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι βρέθηκε πίσω από το όγδοο λεπτό, κατάφερε να φτάσει στο τέρμα της ισοφάρισης με τον Ρετσμπεκάι στο 20′. Όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να της χαρίσει κάτι θετικό, καθώς στο 78′ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χάνοντας έτσι το ματς. Βρίσκεται έτσι στην έκτη θέση με 28 βαθμούς, απέχοντας μόλις δυο από την πρώτη πεντάδα και την Άιντραχτ. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας φετινός απολογισμός της στο πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα παιχνίδια (2-1-0).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Λεβερκούζεν, μετά από τις δυο σερί νίκες επί των Σάλκε (1-2 εκτός) και Χέρτα Βερολίνου (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πέτερ Μπος υποδέχθηκε τη Γκλάντμπαχ, από την οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 37ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην 10η θέση, όπου και μετράει 24 βαθμούς, όσους έχει και η Μάιντς. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες αλλά και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας πανηγυρίσει ένα διπλό στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (1-1-2).

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Tipbet.