Για την 19η αγωνιστική της 2. Bundeliga, η Ουνιόν Βερολίνου φιλοξενεί την Κολωνία (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη η Ουνιόν Βερολίνου, η οποία μετρούσε επτά νίκες και δέκα ισοπαλίες, μέχρι τότε. Πριν τη διακοπή, η ομάδα του Ουρς Φίσερ φιλοξενήθηκε από την Αουέ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το έκτο μόλις λεπτό, ενώ δέχθηκε και δεύτερο με τη συμπλήρωση μισής ώρας. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 74ο λεπτό. Βρίσκεται έτσι στην τέταρτη θέση της κατηγορίας με 31 βαθμούς, απέχοντας έξι από την κορυφή και το Αμβούργο. Έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες ο απολογισμός της στις εντός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στις τρεις πιο πρόσφατες από αυτές.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κολωνία, μετά από πέντε σερί νίκες επί των Δυναμό Δρέσδης (8-1 εντός), Ντάρμσταντ (0-3 εκτός), Γκρόιτερ Φιρθ (4-0 εντός), Ρέγκενσμπουργκ (1-3 εκτός) και Μαγδεμβούργου (3-0 εντός). Πριν από τη διακοπή, η ομάδα του Μάρκους Ανφάνγκ υποδέχθηκε τη Μπόχουμ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 2-3. Αν και βρέθηκε πίσω από το πρώτο λεπτό, έφερε το ματς στα ίσα με τον Τερόντε στο 24′. Στην πορεία όμως, η Μπόχουμ πήρε και πάλι το προβάδισμα, αυτή τη φορά με δυο τέρματα (58′, 69′), με τον Ρίσε να μειώνει στο τελικό αποτέλεσμα, στο 76ο λεπτό. Βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 36 βαθμούς, στο -1 από το πρωτοπόρο Αμβούργο. Παράλληλα, είναι η πιο παραγωγικά ομάδα στην κατηγορία, με 47 τέρματα στο ενεργητικό της. Έξι νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις δυο τελευταίες εξόδους της.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Interwetten.