Στα ημιτελικά του DFB Pokal, η Βέρντερ Βρέμης φιλοξενεί τη Μπάγερν Μονάχου (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των 14 αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις για τη Βέρντερ Βρέμης, καθώς μετά από επτά νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες, γνώρισε και πάλι την ήττα. Το Σάββατο, το σύνολο του Φλόριαν Κόφελντ φιλοξενήθηκε από τη Μπάγερν Μονάχου, στα πλαίσια της Bundesliga, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 58′, όταν και αποβλήθηκε ο Βελίκοβιτς, για να δεχθεί γκολ στο 75ο λεπτό. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδι της, σημειώθηκε Under 2.5. Αήττητη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που έδωσε μπροστά στο κοινό της, όπου και μετράει χαρακτηριστικά πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στον προηγούμενο γύρο του DFB Pokal, απέκλεισε τη Σάλκε (0-2 εκτός).

Από αήττητο σερί έξι αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Μπάγερν Μονάχου, στο οποίο και μετράει πέντε νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, το σύνολο του Νίκο Κόβατς φιλοξένησε την αποψινή της αντίπαλο, της οποίας και επικράτησε με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Σούλε στο 75ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 4.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Αήττητη στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει χαρακτηριστικά τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Στον προηγούμενο γύρο του DFB Pokal, απέκλεισε τη Χάιντεχαϊμ (5-4 εντός).