Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων στο Euro U21, η Γερμανία U21 αντιμετωπίζει τη Σερβία U21 (22:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Από ένα αήττητο σερί 13 αναμετρήσεων, φιλικών και επίσημων, προέρχεται η Γερμανία U21, στο οποίο και μετράει έντεκα νίκες και δυο ισοπαλίες. Στην πρεμιέρα των ομίλων, το σύνολο του Στέφαν Κουντς αντιμετώπισε τη Δανία U21, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-1. Οι Ρίχτερ (27′, 52′) και Βάλντσμιντ (65′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, πριν οι Δανοί μειώσουν στο 73′ με πέναλτι, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 και στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, ενώ στα τέσσερα “βγήκε” και το G/G.

Αντιθέτως, η Σερβία U21 επέστρεψε στις ήττες, μετά από έξι παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, όπου και μετρούσε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στην πρεμιέρα των ομίλων, το σύνολο του Γκόραν Τζόροβιτς αντιμετώπισε την Αυστρία U21, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-2, έχοντας δεχθεί από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο (37′, 78′). Παράλληλα, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Γιοβάνοβιτς στο 75ο λεπτό. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 και στα πέντε τελευταία της παιχνίδια.