Στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής στη La Liga, η Γρανάδα φιλοξενεί την Οσασούνα (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την πρώτη της ήττα, μετά από πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Γρανάδα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντιέγκο Μαρτίνεθ φιλοξενήθηκε από τη Ρεάλ Μαδρίτης, από την οποία και ηττήθηκε με 4-2. Οι Ματσίς (πεν. 69′) και Ντομίνγκος Ντουάρτε (77′) σημείωσαν τα τέρματα της ομάδας τους, μειώνοντας προσωρινά σε 3-1 και 3-2, αντίστοιχα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Οσασούνα, μετά από έξι αναμετρήσεις με πέντε ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αρασάτε φιλοξένησε τη Βιγιαρεάλ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο πέμπτο μόλις λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Ρονκάλια στο 46′ και στη συνέχεια να κάνει την ανατροπή με τον Άβιλα, στο 79ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.