Στις 18:30, η Γουότφορντ φιλοξενεί τη Σαουθάμπτον για την 32η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Γουότφορντ δεν μπορεί να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις παρά τις ενθαρρυντικές της εμφανίσεις. Πήρε το βαθμό από τη Λέστερ (1-1) στην επιστροφή από την καραντίνα, αλλά μεσοβδόμαδα ηττήθηκε στην έδρα της Μπέρνλι με 1-0, από γκολ του Ροντρίγκες στο 73ο λεπτό, σε ένα γενικά ισορροπημένο παιχνίδι. Με 28 βαθμούς συγκομιδή βρίσκεται στην 16η θέση, αλλά μόλις στο +1 από Γουέστ Χαμ, Μπόρνμουθ και Άστον Βίλα.

Η Σαουθάμπτον είναι σαφώς πιο άνετη με 37 πόντους. Ήταν πειστική στο 0-3 επί τη Νόριτς, αλλά την Πέμπτη ηττήθηκε εντός έδρας από την Άρσεναλ με 0-2. Βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ από το 20′ από ένα τραγικό λάθος του τερματοφύλακα ΜακΚάρθι, ανέβασε στροφές στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 86′.