Στα πλαίσια της έβδομης αγωνιστικής στο Brasileirao Serie A, η Γκοϊάς φιλοξενεί την Κορίνθιανς (01:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Γκοϊάς, μετά από τρεις αναμετρήσεις, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τιάγκο Λάργκι φιλοξένησε την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Προηγήθηκε στο σκορ με τον Ντάνιελ Μπέσα στο 21′, με τον Βίκτορ Αντράντε να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Επιστροφή στις ήττες για την Κορίνθιανς, μετά από τρεις αναμετρήσεις, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τιάγκο Νούνες φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 14′ και παρότι ισοφάρισε προσωρινά με τον Ραμίρο στο 36′, εν τέλει ηττήθηκε με γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του ματς. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία τελευταία παιχνίδια της.