Στις 19:30, στο Borussia-Park, η Γκλάντμπαχ υποδέχεται την Ντόρτμουντ, για την 25η αγωνιστική της Bundesliga και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Η Γκλάντμπαχ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (3 νίκες), το προηγούμενο Σάββατο πέρασε από την έδρα της Άουγκσμπουργκ και διατηρήθηκε τροχιά πρωταθλήματος, αφού είναι στο -6 από την κορυφή με παιχνίδι λιγότερο. Στην έδρα της Άουγκσμπουργκ το πρώτο ημίχρονο ήταν νωθρό, όμως το β’ μέρος επεφύλασσε πολλές συγκινήσεις. Τα “πουλάρια” έκαναν το 0-2 με Μπενσεμπαϊνί και Στιντλ και ο ηγετικός μέσος απάντησε στη μείωση του σκορ των γηπεδούχων για το 1-2 στο 79′. Πολύ ισχυρή εντός έδρας η Γκλάντμπαχ, έχει δεχθεί μόλις μία ήττα στα 11 φετινά παιχνίδια.

Η Ντόρτμουντ, μετά την εντυπωσιακή εμφάνιση και τη νίκη με 2-1 επί της Παρί Σεν Ζερμέν για το Champions League, επικράτησε στο ρελαντί των Βέρντερ (0-2 εκτός) και Φράιμπουργκ (1-0 εντός), παραμένοντας στο -4 από την 1η Μπάγερν. Δίχως ένταση η ομάδα του Φαβρ απέναντι στη Φράιμπουργκ, προηγήθηκε με τον Σάντσο στο 15ο λεπτό και στη συνέχεια έπαιξε με τη φωτιά, αφού δεν “καθάρισε” το ματς. Την Τετάρτη ταξιδεύει στο Παρίσι για τη ρεβάνς.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.