Στα πλαίσια των προημιτελικών του Coppa Italia, η Γιουβέντους φιλοξενεί τη Ρόμα (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις πανηγύρισε η Γιουβέντους, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Κάλιαρι (4-0 εντός), Ρόμα (1-2 εκτός) και Ουντινέζε (4-0 εντός). Την Κυριακή, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξένησε την Πάρμα, για τη Serie A, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Πήρε προβάδισμα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο 43′, δέχθηκε την ισοφάριση στο 55′, όμως το δεύτερο τέρμα του Πορτογάλου στο ματς, τρία λεπτά αργότερα, χάρισε το “τρίποντο” στην ομάδα του. Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δεκατέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της.

Και η Ρόμα ωστόσο προέρχεται από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στην Πάρμα (0-2 εκτός), για το κύπελλο. Την Κυριακή, το σύνολο του Πάουλο Φονσέκα φιλοξενήθηκε από τη Τζένοα, για τη Serie A, της οποίας και επικράτησε με 1-3. Πήρε προβάδισμα με 0-2 με τα τέρματα των Ουντέρ (5′) και Μπιράσι (αυτ. 44′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 45′, εν τέλει ο Ντζέκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 74ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (5-1-0).