Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στη Serie A, η Γιουβέντους φιλοξενεί τη Μπολόνια (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη συνεχίζει την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Γιουβέντους, με έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξενήθηκε από την Ίντερ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Προηγήθηκε στο τέταρτο λεπτό με τον Ντιμπάλα, δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση με πέναλτι στο 18′, με τον Ιγουαΐν να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, δέκα λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Νικηφόρα και τα τρια τελευταία εντός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Μπολόνια, με δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς φιλοξένησε τη Λάτσιο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Πήρε δυο φορές το προβάδισμα με τους Κρέιτσι (21′) και Παλάσιο (31′), για να δεχθεί ισάριθμες φορές την ισοφάριση (23′, 39′). Στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια, είδε την εστία της να παραβιάζεται. Εκτός έδρας μετράει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.