Στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής στη Serie A, η Γιουβέντους φιλοξενεί τη Μίλαν (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα είναι η Γιουβέντους, με εννέα νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μαουρίτσιο φιλοξενήθηκε από την Τορίνο, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Ντε Λιγκτ στο 70ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Πήρε τη νίκη και στα πέντε εντός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Στα αρνητικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μίλαν, μετά τη νίκη επί της Σπαλ (1-0). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Στέφανο Πιόλι φιλοξένησε τη Λάτσιο, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω στο 24′, ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με το αυτογκόλ του Μπάστος, ενώ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, επτά λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.