Στα πλαίσια της ημιτελικής φάσης του Euro U21, η Γερμανία U21 αντιμετωπίζει τη Ρουμανία U21 (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον μεγάλο αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Δώδεκα νίκες και τρεις ισοπαλίες είναι ο απολογισμός για τη Γερμανία U21, στα 15 τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων, το σύνολο του Στέφαν Κουντς αντιμετώπισε την Αυστρία U21, με την οποία έμεινε στο 1-1. Ευτύχησε να προηγηθεί με τον Βάλντσμιντ στο 14′, όμως δέκα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση, από το σημείο του πέναλτι, για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η πρώτη της απώλεια, έχοντας προηγηθεί οι νίκες επί των Δανία U21 (3-1) και Σερβία (6-1). Στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε G/G.

Δυο νίκες και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός για τη Ρουμανία U21, στη φάση των ομίλων. Στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής, το σύνολο του Μίρελ Ραντόι αντιμετώπισε τη Γαλλία U21, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτή ήταν και η πρώτη της απώλεια, έχοντας προηγηθεί οι νίκες επί των Κροατία U21 (4-1) και Αγγλία U21 (4-2). Στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα, σημειώθηκε Over 2.5.