Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Euro 2020, η Γαλλία υποδέχεται την Τουρκία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την τέταρτη διαδοχική της νίκη στα προκριματικά πανηγύρισε η Γαλλία, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Ανδόρα (0-4 εκτός), Αλβανία (4-1 εντός) και Ανδόρα (3-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Ντιντιέ Ντεσάμπ φιλοξενήθηκε από την Ισλανδία, της οποίας επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Ζιρού, από το σημείο του πέναλτι στο 66ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Από την πλευρά της, και η Τουρκία προέρχεται από την τρίτη διαδοχική της νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Ανδόρα (1-0 εντός) και Μολδαβία (0-4 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική των προκριματικών, το σύνολο του Σενιόλ Γκιουνές φιλοξένησε την Αλβανία, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το τέρμα του ο Τοσούν στο 90ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.