Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Γαλατασαράι φιλοξενεί τη Ρεάλ Μαδρίτης (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις νίκες για τη Γαλατασαράι, μετά από πέντε αναμετρήσεις με τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα. Το Σάββατο, το σύνολο του Φατίχ Τερίμ φιλοξένησε τη Σίβασπορ, στα πλαίσια της Süper Lig, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 3-2. Οι Αντόνε (21′, πεν. 42′) και Μπάμπελ (74′) σημείωσαν τα τέρματα της, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 (69′) και 3-2 (84′), αντίστοιχα. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα, σε όλες τις διοργανώσεις.

Αντιθέτως, από την πρώτη της ήττα μετά από πέντε αναμετρήσεις, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, προέρχεται η Ρεάλ Μαδρίτης. Το Σάββατο, το σύνολο του Ζινεντίν Ζιντάν φιλοξενήθηκε από τη Μαγιόρκα, στα πλαίσια της La Liga, από την οποία ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε στο έβδομο λεπτό, ήταν αρκετό για να κρίνει την αναμέτρηση, με τη “βασίλισσα” να αγωνίζεται με δέκα παίκτες από το 74′, όταν και αποβλήθηκε ο Οδριοθόλα. Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει από δυο νίκες, ισοπαλίες και ήττες, σε όλες τις διοργανώσεις.