Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 39η αγωνιστική της League Two, η Φλίτγουντ υποδέχεται τη Σάντερλαντ (21:45) και η Bet365 προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και κορυφαία ειδικά στοιχήματα.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα η Φλίτγουντ, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζόι Μπάρτον υποδέχθηκε τη Μπρίστολ Ρόβερς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτό ήταν και το πρώτο παιχνίδι, μετά από επτά διαδοχικά στο οποίο δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Βρίσκεται έτσι στην 12η θέση με 58 βαθμούς, ούσα και βαθμολογικά αδιάφορη. Στις οκτώ νίκες, εννέα ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει μια φορά στα έξι τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της (1-4-1).

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Σάντερλαντ, μετρώντας μια νίκη και δύο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζακ Ρος υποδέχθηκε την Πόρτσμουθ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1. Παρότι προηγήθηκε μόλις στο ένατο λεπτό με τον Φλάναγκαν, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα στο 24ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της, μετά και από εκείνη με την Πιτέρμπορο (1-1 εκτός). Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 85 συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, έχοντας εξασφαλίσει μια θέση στα πλέι οφ ανόδου. Στις δέκα νίκες, εννέα ισοπαλίες και δύο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στις δέκα τελευταίες εξόδους της (4-6-0).