Στα πλαίσια της τέταρτης αγωνιστικής στο Brasileirao Serie A, η Φλαμένγκο φιλοξενεί τη Γκρέμιο (01:15) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Φλαμένγκο, μετά τις δυο ήττες από Ατλέτικο Μινέιρο (0-1 εντός) και Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (3-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντομενέκ Τορέντ φιλοξενήθηκε από την Κοριτίμπα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 0-1. Το τέρμα του Ντε Αρασκαέτα στο 28ο λεπτό, έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε No Goal, στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Αήττητη στο φετινό πρωτάθλημα παραμένει η Γκρέμιο, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρενάτο Γκαούτσο φιλοξένησε την Κορίνθιας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Στο 78ο λεπτό ο Ντιέγκο Σόουζα αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνη με την Σεαρά (1-1 εκτός). Σημειώθηκε Under 2.5, στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.