Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής στην Eredivisie, η Φίτεσε φιλοξενεί την Τσβόλε (21:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Μετά από τις δυο πρώτες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα η Φίτεσε παραμένει αήττητη, έχοντας απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Λεονίντ Σλάτσκι φιλοξενήθηκε από τη Βίλεμ, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, με 0-2. Μετά το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, ο Γκροτ άνοιξε το σκορ στο 55′, ενώ στο 70′ ο Μάταβζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Είχε προηγηθεί η ισοπαλία 2-2 με τον Άγιαξ, εντός, στην πρεμιέρα. Στα 18 τελευταία εντός της στη διοργάνωση, υπέστη μόλις μια ήττα, μετρώντας ακόμη δέκα νίκες και επτά ισοπαλίες.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται αντιθέτως η Τσβόλε, μετά από εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στη Βίλεμ (1-3 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζον Στέγκερμαν φιλοξενήθηκε από την Ουτρέχτη, από την οποία και ηττήθηκε με 3-1. Ήταν αυτή που προηγήθηκε με τον Χάμερ στο 16′, ωστόσο είδε την αντίπαλο της να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατεί. Δεν έχει επικρατήσει σε κανένα από τα τέσσερα τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα (0-1-3). Στα πέντε τελευταία εκτός της στη διοργάνωση δεν πανηγύρισε κάποιο διπλό, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες.