Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στη Serie A, η Φιορεντίνα φιλοξενεί τη Τζένοα (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αήττητη σε τρεις αναμετρήσεις η Φιορεντίνα, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζιουσέπε Ιακίνι φιλοξενήθηκε από τη Νάπολι, κόντρα στην οποία πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με 0-2. Ο Κιέσα στο 26′ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Βλάχοβιτς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στο 74ο λεπτό. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Σπαλ (1-0 εντός). Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, με μια νίκη στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της (1-3-2).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα πανηγύρισε η Τζένοα, μετά και από εκείνη στην έδρα της Βερόνα (2-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νταβίντε Νίκολα φιλοξένησε τη Ρόμα, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-3. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα (5′, αυτ. 44′) και παρότι μείωσε προσωρινά με τον Πάντεφ (45′), στην πορεία δέχθηκε και τρίτο τέρμα (74′), για το τελικό αποτέλεσμα. Ήταν η τέταρτη ήττα της στις πέντε πιο πρόσφατες αναμετρήσεις (1-0-4). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.