Στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής στην Serie A, η Φιορεντίνα φιλοξενεί την Ίντερ (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Φιορεντίνα, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Βιτσέντζο Μοντέλα φιλοξενήθηκε από την Τορίνο, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-1. Έχοντας βρεθεί πίσω με δυο τέρματα (22′, 72′), κατάφερε να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Κάσερες, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε G/G στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αήττητη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα η Ίντερ, με έξι νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Αντόνιο Κόντε φιλοξενήθηκε από τη Ρόμα, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 0-0. Σημειώθηκε Over 2.5 στα εννέα από τα δέκα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, στο φετινό πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, γνώρισε την εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μπαρτσελόνα, για το Champions League.