Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Φινλανδία φιλοξενεί την Ελλάδα (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στα προκριματικά πανηγύρισε η Φινλανδία, έχοντας προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Αρμενία (0-2 εκτός) και Βοσνία (2-0 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκου Κάνερβα φιλοξενήθηκε από το Λιχτενστάιν, του οποίου επικράτησε με 0-2. Προηγήθηκε με το τέρμα του Πούκι στο 37′, με τον Κάλμαν στο 57′ να διπλασιάζει τα τέρματα της και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα δέκα τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Αήττητη στα έξι τελευταία επίσημα εντός της, έχοντας απολογισμό πέντε νίκες και μια ισοπαλία.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Ελλάδα, στις οποίες και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, φιλοξένησε την Αρμενία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-3. Βρέθηκε πίσω με 0-2 από το ημίχρονο, μείωσε προσωρινά με τον Ζέκα στο 54′, για να δεχθεί και τρίτο τέρμα στο 74′. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει και πάλι, στο τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Φορτούνη, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνη κόντρα στην Ιταλία (0-3 εντός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία τελευταία επίσημα παιχνίδια της. Πανηγύρισε ένα διπλό στις πέντε τελευταίες επίσημες εξόδους της, στις οποίες και μετράει ακόμη μια ισοπαλία και τρεις ήττες.