Στα πλαίσια των ημιτελικών του Taça de Portugal, η Φαμαλικάο φιλοξενεί τη Μπενφίκα (22:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις η Φαμαλικάο, όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Το Σάββατο, το σύνολο του Ζοάο Πέδρο Σόουσα φιλοξένησε τη Βιτόρια Γκιμαράες, για την Primeira Liga, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-7. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από νωρίς (5′, 14′), δεχόμενη ακόμη πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο (49′, 52′, 54′, 67′, 79′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει επτά νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, τη φετινή σεζόν, αγνοώντας τη νίκη στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-1-2).

Από την πρώτη της ήττα, μετά από 17 αναμετρήσεις με απολογισμό 14 νίκες και τρεις ισοπαλίες, προέρχεται η Μπενφίκα. Το Σάββατο, το σύνολο του Μπρούνο Λάζε φιλοξενήθηκε από την Πόρτο, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την Primeira Liga, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2. Ο Κάρλος Βινίσιους σημείωσε τα τέρματα της, ισοφαρίζοντας προσωρινά στο 18′, ενώ στο 50′ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 4.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει έντεκα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, τη φετινή σεζόν, έχοντας πανηγυρίσει το διπλό στις τρεις από τις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (3-0-1).