winmasters logo ananeomeno

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μονακό στο ΣΕΦ για το Game 2 των playoffs της Euroleague. Οι Πειραιώτες προηγούνται με 1-0 στη σειρά, αφού με όπλο την άμυνα τους δεν άφησαν τη γαλλική ομάδα να πάρει ανάσα στο πρώτο ματς και επικράτησαν με το τελικό 71-54.

Οι ‘ερυθρόλευκοι’ ψάχνουν το δεύτερο βήμα προς το Final 4 του Βελιγραδίου και για μια ακόμη φορά αναμένεται να στηριχτούν στην υποδειγματική τους λειτουργία στο πίσω μέρος του παρκέ. Σημαδεύοντας κυρίως το παιχνίδι του Μάικ Τζέιμς, που αποτελεί τον κινητήριο μοχλό των Μονεγάσκων. Η επιλογή Ολυμπιακός ή ισοπαλία στην 1η περίοδο & under 37,5 πόντοι ημίχρονο για τη Μονακό, σε απόδοση 2.12 στο Yourbet της winmasters.

Ο Ολυμπιακός ευτύχησε να βρει σημαντικές λύσεις από τους Γουόκαπ, Ζαν-Σαρλ, Πρίντεζη και ΜακΚίσικ, έτσι το γεγονός πως οι Ντόρσεϊ και Βεζένκοβ δεν μπήκαν στην επιθετική εξίσωση του πρώτου αγώνα στο ΣΕΦ, δεν στοίχισε στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.

Έχοντας διαβάσει καλύτερα πλέον τις ανάγκες της σειράς, οι δύο βασικοί επιθετικοί πόλοι των ‘ερυθρολεύκων’ δύσκολα θα περιοριστούν εκ νέου από την αντίπαλη άμυνα. Χάντικαπ ημιχρόνου -3,5 για τον Ολυμπιακό & να σκοράρουν οι Πειραιώτες οver 39.5 πόντους στο ίδιο διάστημα σε απόδοση 2.37 στο Yourbet της winmasters.

Η νίκη του πρώτου αγώνα έδιωξε την πίεση από τον Ολυμπιακό και την μετέφερε στο στρατόπεδο της Μονακό, που είναι μεν μια καλή και αθλητική ομάδα, δίχως όμως την εμπειρία να διαχειριστεί τέτοιες καταστάσεις. Να κερδίσει ο Ολυμπιακός το Game 2 από 11-15 πόντους & συνολικοί πόντοι αγώνα under 160.5 σε απόδοση 7.00 στο Yourbet της winmasters!