Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στην Eredivisie, η Έμεν υποδέχεται την Τβέντε (19:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Έμεν, μετά από δυο αναμετρήσεις με απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντικ Λούκιεν φιλοξενήθηκε από τη Φέγενορντ, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0. Βρέθηκε πίσω στο δεύτερο μόλις λεπτό, δέχθηκε ένα δεύτερο τέρμα στο 64′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται δέκα λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε 2-3 Goal στα εννέα από τα δέκα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα επτά πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (5-2-0).

Μετά από επτά αναμετρήσεις με απολογισμό τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, η Τβέντε πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκονθάλο Γκαρθία φιλοξένησε τη Σπάρτα Ρότερνταμ, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-0. Πήρε το προβάδισμα με τον Μπάιεν στο 80ο λεπτό, με τον Λανγκ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, στις καθυστερήσεις. Σημειώθηκε No Goal στα πέντε από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της (0-2-5).