Στα πλαίσια του δεύτερου προκριματικού γύρου στο Champions League, η Ελσίνκι φιλοξενεί τον Ερυθρό Αστέρα (19:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων! Οι Σέρβοι είχαν επικρατήσει με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Ελσίνκι, έχοντας απολογισμό τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Τόνι Κόσκελα φιλοξένησε τη Βάασα, για τη Veikkausliiga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, για να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Βαϊρίνεν, στο 54ο λεπτό. Σημειώθηκε Under 2.5 και στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Πανηγύρισε μόλις μια νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και μια ήττα.

Αντιθέτως, ο Ερυθρός Αστέρας προέρχεται από την τέταρτη διαδοχική του νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Το περασμένο Σάββατο, το σύνολο του Βλάνταν Μιλόγεβιτς φιλοξένησε τη Νις, για τη Super Liga, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-0. Λίγο πριν την ανάπαυλα (41′), ο Πάνκοβ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του, με τον Μπεν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, πέντε λεπτά πριν από το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 και στα τρία τελευταία του παιχνίδια.