bwin

Ζήσε την επόμενη φάση του παιχνιδιού με το app της bwin. Αμέτρητα πρωταθλήματα, χιλιάδες στοιχηματικές επιλογές! |21+

Τα τελευταία δύο εισιτήρια για την προημιτελική φάση του Champions League σφραγίζονται απόψε, ωστόσο και στα δύο εναπομείναντα ζευγάρια υπάρχει ξεκάθαρο φαβορί.

Με τον Τόμας Τούχελ στον πάγκο της, η Τσέλσι εμφανίζεται βελτιωμένη αγωνιστικά, κάτι που αποτυπώνεται και στα πρόσφατα αποτελέσματά της. Σε ό,τι αφορά το Champions League, ο Γερμανός προπονητής παρέταξε τους «μπλε» κόντρα στην Ατλέτικο με εμφανή σκοπό να κρατήσει το μηδέν, χωρίς όμως να απωλέσει και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Σε συνδυασμό με την αμυντικογενή τακτική του Ντιέγκο Σιμεόνε στο ματς, οι Λονδρέζοι κατάφεραν να φύγουν νικητές από το «Wanda Metropolitano», επικρατώντας 1-0, χάρη στο γκολ – ποίημα του Ολιβιέ Ζιρού. Πλέον, στον επαναληπτικό, στην Τσέλσι αρκεί και οποιαδήποτε ισοπαλία, την ώρα που η Ατλέτικο θα πρέπει να σκοράρει τουλάχιστον δύο φορές για να προκριθεί στο 90λεπτο.

Πού θα κάτσει η μπίλια στο Τσέλσι – Ατλέτικο Μαδρίτης; Τα σπουδαιότερα ματς της ημέρας με Build A Bet.  |21+

Στο έτερο ματς της βραδιάς, η Μπάγερν Μονάχου υποδέχεται τη Λάτσιο, σε μια αναμέτρηση περισσότερο με τυπικό χαρακτήρα, μετά το 1-4 των Βαυαρών στο πρώτο παιχνίδι, Στη Ρώμη, οι παίκτες του Χάνσι Φλικ κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό στο χορτάρι και στο ημίχρονο το ταμπλό έγραφε ήδη 0-3. Το αυτογκόλ του Ατσέρμπι στο 47’ διέλυσε κάθε αμφιβολία για τον τελικό νικητή, με τους «λατσιάλι» να σημειώνουν το γκολ της τιμής στο 49’ με τον Κορέα.

Ποιος θα επικρατήσει στο Μπάγερν Μονάχου – Λάτσιο; Στη bwin το ζεις με ειδικά στοιχήματα σε κάθε φάση. |21+

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι * Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.