bwin τσαμπιονς λιγκ

Σε Φάληρο και Θεσσαλονίκη «χτυπά» απόψε η καρδιά του ελληνικού ποδόσφαιρου. Μπορεί ο Άρης να βρίσκεται με το… ένα πόδι στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League, όμως ο Ολυμπιακός καλείται ν’ αποκλείσει την Μακάμπι Χάιφα στην έδρα του!

Για την πρόκριση στο σπίτι του

Το γκολ του Χαζίζα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, έφερε στα… ίσα την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, ανάμεσα σε Ολυμπιακός και Μακάμπι Χάιφα. Οι Ισραηλινοί, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου αγώνα των δύο ομάδων, ισοφάρισαν το γκολ του Ζίκερναγκελ, που μέχρι εκείνο το σημείο είχε χρίσει «οδηγό» για την πρόκριση τους πρωταθλητές Ελλάδας. Απόψε η ομάδα του Πέντρο Μαρτίνς, καλείται να εκμεταλλευτεί στο απόλυτο τον παράγοντα έδρα και μπροστά στον κόσμο της να πάρει την πρόκριση, που θα την φέρει στην επόμενη φάση των προκριματικών κι ένα… βήμα πιο κοντά στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης!

Να «τσεκάρει» το εισιτήριο του

Ο Άρης στο πρώτο ματς με την Γκόμελ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ήταν… καταιγιστικός! Οι παίκτες του Χέρμαν Μπούργος διέλυσαν με 5-1 την ομάδα από την Λευκορωσία, αν και μόλις στο 11ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με το αυτογκόλ του Φαμπιάνο. Τα δύο γκολ του Γκρέι, το ένα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, κι αυτά των Ιτούρμπε, Ραφαέλ Καμάτσο και Πάλμα, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ, που φέρνει τον Άρη στο ρόλο του απόλυτου φαβορί, αναφορικά με την πρόκριση. Σημαντικό στοιχείο, ότι και ο δεύτερος αγώνας θα διεξαχθεί στο «Κλεάνθης Βικελίδης», λόγω των κυρώσεων που έχουν επιβληθεί από την Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου στους συλλόγους από την Λευκορωσία, λόγω της εμπλοκής της χώρας υπέρ της Ρωσίας στην εισβολή στην Ουκρανία.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις