bwin

Ζήσε την επόμενη φάση του παιχνιδιού με το app της bwin. Αμέτρητα πρωταθλήματα, χιλιάδες στοιχηματικές επιλογές! |21+

Ολυμπιακός και Μπάγερν Μονάχου διαγράφουν κοινή πορεία ως τώρα στην κανονική περίοδο, κάτι που θα αλλάξει απόψε, μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση. Αμφότερες ξεκίνησαν τη σεζόν με ήττα στις λεπτομέρειες, ωστόσο πέτυχαν το 3/3 στις επόμενες αγωνιστικές, ανεβαίνοντας στις κορυφαίες θέσεις του πίνακα. Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν στη σεζόν με το… αριστερό, γνωρίζοντας την ήττα στο ΣΕΦ από την Ζάλγκιρις (67-68), ωστόσο έφυγαν χαμογελαστοί από το παρκέ στις αναμετρήσεις με Παναθηναϊκό (71-78), Μιλάνο (86-75) και Μακάμπι (85-82).

Μάλιστα κόντρα στην «ομάδα του λαού», είδαν τον Χάρισον να σκοράρει από το εννέα μέτρα ακριβώς με τη λήξη του αγώνα, χαρίζοντας το W στην ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα. Αντίστοιχα, οι Βαυαροί γνώρισαν την ήττα στην πρεμιέρα από τη Μιλάνο στην παράταση (79-81), για να «βγάλουν» τρία σερί διπλά έκτοτε. Επιβίωσαν του «εμφυλίου» με την Άλμπα (72-90), πέρασαν από το Τελ Αβίβ και το άντρο της Μακάμπι (82-85) και πέτυχαν τη νίκη της αγωνιστικής την περασμένη Παρασκευή, επιστρέφοντας από το -20 απέναντι στη Φενερμπαχτσέ (71-75)!

bwin – Διασκέδαση μπροστά από την εποχή της. Το στοίχημα όπως το είχες φανταστεί. |21+

Η παράδοση, γέρνει σαφώς στο μέρος της ελληνικής ομάδας, καθώς στις έξι αναμετρήσεις για τη EuroLeague, μετρούν πέντε νίκες. Μοναδική ήττα τους, το περσινό 85-82 στο Μόναχο, σε μια βραδιά μάλιστα που «αυτοκτόνησαν», απεμπολώντας διψήφιο προβάδισμα  στην τέταρτη περίοδο. Οι «ερυθρόλευκοι» θα βρουν απέναντί τους κι έναν… πρώην, καθώς το κουμάντο της Μπάγερν στο παρκέ, έχει αναλάβει φέτος ο Γουέιντ Μπάλντγουιν, ο οποίος συστήθηκε πέρσι στο ευρωπαϊκό κοινό με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Φέτος, ο Αμερικανός γκαρντ ξεκίνησε θετικότατα τη χρονιά, γράφοντας ήδη 12,8 πόντους και 3,0 ασίστ σε 28:31.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι * Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις.