bwin logo

Με τέσσερις αναμετρήσεις ξεκινά η 5η αγωνιστική στην Premier League, απόψε. Να «χτίσει» σερί νικών θέλει η Τσέλσι. Επιστροφή στις επιτυχίες ψάχνει η Λιντς.

Ψάχνει το δικό της σερί

Έπειτα από την ισοπαλία στο ντέρμπι με τη Τότεναμ και την ήττα με το εμφατικό 3-0 από την Λιντς εκτός έδρας, η Τσέλσι επέστρεψε στις νίκες κόντρα στη Λέστερ. Οι «μπλε» επικράτησαν με 2-1 και απόψε αντιμετωπίζουν εκτός έδρας τη Σαουθάμπτον, με ένα και μοναδικό στόχο. Την κατάκτηση των τριών βαθμών, που θα επιτρέψει στους παίκτες του Τόμας Τούχελ, να «χτίσουν» νικηφόρο σερί. Στο -3 βρίσκονται οι «άγιοι», που μετρούν μόλις μία νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, αυτή στο γήπεδο της Λέστερ. Υπέρ των φιλοξενούμενων η παράδοση των δύο ομάδων, με τη Σαουθάμπτον να έχει επικρατήσει της Τσέλσι σε μόλις 2 ματς από τα τελευταία 18!

Να συνεχίσει τις υψηλές… πτήσεις

Εντυπωσιακά ξεκίνησε την αγωνιστική περίοδο η Λιντς. Η ομάδα του Τζέσε Μαρτς βρίσκεται όχι μόνο στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά και στην πρώτη πεντάδα της Premier League! Δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα, αυτή από την Μπράιτον στο πιο πρόσφατο ματς που έδωσε, ο απολογισμός για τα «παγώνια». Η Έβερτον δείχνει ότι και φέτος θα μπει στο γκρουπ των ομάδων, που θα «παλέψουν» για την παραμονή στην πρώτη τη τάξει κατηγορία του αγγλικού ποδόσφαιρου. Οι παίκτες του Φρανκ Λάμπαρντ, παρουσιάζουν προβληματική εικόνα στις πρώτες τέσσερις στροφές της Premier League, έχοντας συγκεντρώσει μόλις δύο βαθμούς. Τα «ζαχαρωτά» παραμένουν χωρίς νίκη από τον Μάιο και την 33η αγωνιστική του περσινού πρωταθλήματος. Στις δύο αναμετρήσεις τους για την αγωνιστική περίοδο 2021-22, η Έβερτον επικράτησε εντός έδρας 3-0, ενώ στο «Elland Road», το ματς έληξε ισόπαλο 2-2.

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις