bwin logo

Εντυπωσιακή ήταν την περασμένη εβδομάδα η πρεμιέρα στην Bundesliga 2, με 14 από τις 18 ομάδες της κατηγορίας να βρίσκουν τα αντίπαλα δίχτυα και οι νικητές δύο αναμετρήσεων να κρίνονται στα λεπτά των καθυστερήσεων!

Θέλει να «σπάσει» το ρόδι

Στο κρατίδιο της Έσσης και συγκεκριμένα στην έδρα της Ντάρμσταντ θα διεξαχθεί η πρώτη από τις δύο αποψινές αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής της Bundesliga 2. Οι «Die Lilien» υποδέχονται την Σαντχάουζεν στις 19:30. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα στο γήπεδο της Ρέγκενσμπουργκ με 2-0, σε ένα ματς που βρέθηκαν να «κυνηγούν» το σκορ μόλις από το 1ο λεπτό! Στην αντίπερα όχθη οι φιλοξενούμενοι εκκίνησαν την αγωνιστική περίοδο ιδανικά. Επιβλήθηκαν 2-1 της Μπίλεφελντ, βγάζοντας παράλληλα… χαρακτήρα.  Η Σαντχάουζεν προηγήθηκε στο 11ο λεπτό, ωστόσο μόλις τέσσερα λεπτά μετά την ισοφάριση από την Αρμίνια και συγκεκριμένα στο 63ο ο Κινσόμπι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ματς… φωτιά

Δύο από τις ομάδες, που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, θα παλέψουν για την άνοδο στην Bundesliga, θα αναμετρηθούν πολύ νωρίς στη σεζόν. Ο λόγος για την Φορτούνα Ντίσελντορφ και την Πάντερμπορν. Αμφότερες εκκίνησαν την αγωνιστική περίοδο με νίκες. Η γηπεδούχος Φορτούνα, πέρασε με 2-1 από την έδρα του Μαγδεμβούργου, εκεί όπου μάλιστα προηγήθηκε 2-0 στο 46ο λεπτό. Άκρως εμφατικό το ξεκίνημα της Πάντερμπορν. Η ομάδα από την κοιλάδα του ποταμού Ρουρ, διέλυσε με 5-0 εντός έδρας την Καρλσρούη, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ! Μουσλίγια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, Λάιπερτζ, Γιούστβαν, Πλάτε και Κόντεχ έδωσαν μία άνετη επικράτηση στην Πάντερμπορν!

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 1114 | Υπεύθυνο Παιχνίδι | *Ισχύουν όροι και προϋποθέσεις