Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Βουλγαρία φιλοξενεί την Αγγλία (21:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη μετά από έξι αναμετρήσεις στα προκριματικά η Βουλγαρία, όπου και μετράει τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κράσιμιρ Μπαλάκοφ φιλοξενήθηκε από το Μαυροβούνιο, με το οποίο μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και τη μεταξύ τους “λευκή” ισοπαλία. Αυτό ήταν και ο πρώτος βαθμός, μετά από τις ήττες που υπέστη από Τσεχία (2-1 εκτός), Κόσοβο (2-3 εντός) και Αγγλία (4-0 εκτός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια.

Από την πρώτη της ήττα στα προκριματικά προέρχεται από την πλευρά της η Αγγλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ φιλοξενήθηκε από την Τσεχία, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Κέιν στο 5′, τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση και πέντε λεπτά πριν από τα 90′, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Είχαν προηγηθεί οι νίκες κόντρα σε Τσεχία (5-0 εντός), Μαυροβούνιο (1-4 εκτός), Βουλγαρία (4-0 εντός) και Κόσοβο (5-3 εντός). Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε παιχνίδια της στα προκριματικά.