Για την δεύτερη αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος, η Λίβερπουλ δοκιμάζεται στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας (22:00) και η Betshop  προσφέρει τον αγώνα με πλήθος επιλογών.

Ιδανικά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Κρίσταλ Πάλας, κερδίζοντας στο ντέρμπι του Λονδίνου με 3-0 τη Φούλαμ εκτός έδρας.Ήταν άκρως αποτελεσματική στην επίθεση και μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Σλούπ στο 41′ (0-1). Στην επανάληψη ήταν λογικό να δεχθεί πίεση, φλέρταρε με την ισοφάριση, την απέφυγε, τελειώνοντας το παιχνίδι στο 79′ της συνάντησης (0-2). Θα προσπαθήσει να μείνει αήττητη για δεύτερη σερί αγωνιστική, ωστόσο το έργο της κόντρα στη Λίβερπουλ αναμένεται αρκετά δύσκολο.

Στον αντίποδα, η Λίβερπουλ άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας εύκολα με 4-0 της Γουέστ Χαμ στο “Άνφιλντ”. Ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, απέκτησε το προβάδισμα στο 19′ (1-0), φθάνοντας σε δεύτερο τέρμα πριν την ανάπαυλα (2-0 στο 45’+2′). Στην επανάληψη ο Μανέ πέτυχε το 3-0 στο 53′ και στο φινάλε ήρθε ακόμη ένα γκολ με τον Στάριτζ (88′). Μοναδικός στόχος απόψε κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας η νίκη, που θα τη φέρει στην κορυφή της βαθμολογίας.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.