Στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής στην Allsvenskan, η Μάλμε φιλοξενεί τη Χέλσινγκμποργκ (20:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 456+ αγορές!

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Μάλμε, έχοντας προηγηθεί εκείνες επί των Καλμάρ (0-5 εκτός) και Νόρκεπινγκ (1-0 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ούβε Ρέσλερ φιλοξενήθηκε από την Έλφσμποργκ, της οποίας επικράτησε με 0-3. Το σκορ άνοιξε ο Μολίνς λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας, με τον Μπέργκετ να κάνει δυο τα τέρματα της με πέναλτι στο 83′. Ένα λεπτό αργότερα, ο Άντονσον διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/Gτα πέντε τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Ηττήθηκε μια φορά στα 23 τελευταία εντός στη διοργάνωση, μετρώντας ακόμη 17 νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Επιστροφή στις νίκες για τη Χέλσινγκμποργκ, μετά και την ήττα στην έδρα της Τζουργκάρντεν (2-0). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλοφ Μέλμπεργκ φιλοξένησε την Εσκιλστούνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 2-1. Προηγήθηκε με τον Γκέρο στο 12′, δέχθηκε προσωρινά την ισοφάριση στο 51ο λεπτό. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Χόλγκερσον, δέκα λεπτά αργότερα, της χάρισε και τη νίκη. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα τρία τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Χωρίς διπλό στις έξι τελευταίες εξόδους της, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.