Για την 24η αγωνιστική της La Liga, η Ουέσκα υποδέχεται την Αθλέτικ Μπιλμπάο (22:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 547+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ουέσκα, μετά και από εκείνη επί της Βαγιαδολίδ (4-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρανθίθκο φιλοξενήθηκε από τη Χιρόνα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του ήταν ο Αβιλά, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 35′ και πέντε λεπτά αργότερα διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, ολοκληρώθηκαν με N/G, ενώ αυτό ήταν και το τρίτο σερί που διατηρεί ανέπαφη την εστία της. Παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση με 18 βαθμούς, απέχοντας έξι μακριά από τη σωτηρία της και με παιχνίδι λιγότερο. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, με τα τέσσερα τελευταία εξ’ αυτών να ολοκληρώνονται με Over 2.5.

Αντιθέτως, η Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης εδώ και δυο ματς στο πρωτάθλημα, μετρώντας μια ισοπαλία και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Γκαΐθκα Γκαριτάνο υποδέχθηκε τη Μπαρτσελόνα, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα που ίσως και να την αδικεί, μιας και ήταν πιο δημιουργική από την αντίπαλό της, ενώ ολοκλήρωσε και το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, μετά και την αποβολή του Ντε Μάρκος, στις καθυστερήσεις. Τρίτο Under 2.5 στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 27 συνολικά και βρίσκεται στην 14η θέση, μαζί με τη Χιρόνα, ενώ είναι τέσσερις πόντους πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στο φετινό πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη έξι ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, με τις τρεις τελευταίες εξόδους της να ολοκληρώνονται με G/G.