Για την 20η αγωνιστική της Premier League, η Κρίσταλ Πάλας υποδέχεται την Τσέλσι (14:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 551+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Κρίσταλ Πάλας, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την Τετάρτη, η ομάδα του Ρόι Χόντσον υποδέχθηκε την Κάρντιφ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Πρώτη της απώλεια μετά τις δυο νίκες που πανηγύρισε επί των Λέστερ (1-0 εντός) και Μάντσεστερ Σίτι (2-3 εκτός), ενώ με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι στην 14η θέση, ούσα επτά πόντους πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού. Δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα τρία τελευταία εξ’ αυτών (2-1-0), όπου δεν δέχθηκε ούτε γκολ.

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Τσέλσι, μετά και την ήττα της που υπέστη από την Λέστερ (0-1 εντός). Την Τετάρτη, η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξενήθηκε από τη Γουότφορντ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Αν και πήρε το προβάδισμα με τον Αζάρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από το πρώτο ημίχρονο, είδε την αντίπαλό της να ισοφαρίζει δυο λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, το εύστοχο πέναλτι του Αζάρ στο 58′, της χάρισε και τη νίκη. Με το τρίποντο που πήρε, έφτασε τους 40 βαθμούς συνολικά και είναι στην τέταρτη θέση, στο -4 από την τρίτη Μάντσεστερ Σίτι. Έξι νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στις δυο πιο πρόσφατες.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.