Σήμερα Τετάρτη (27/06) στις 21:00 διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική του 5ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τη Σερβία να αντιμετωπίζει τη Βραζιλία και την Betshop να προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Πικρή ήττα με 2-1 υπέστη η Σερβία την περασμένη Παρασκευή στο κρίσιμο ματς με την Ελβετία, αποτέλεσμα που προέκυψε με αρκετά παράπονα για τη διαιτησία του Γερμανού Μπριχ. Έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κρστάιτς, προηγήθηκε με το φορίσιο γκολ του Μίτροβιτς, ο οποίος με όπλο τον όγκο του έκανε… χαβαλέ στα στόπερ της Ελβετίας, θα μπορούσε να έχει σκοράρει τουλάχιστον άλλη μια φορά στα πρώτα 45 λεπτά. Πολύ καλύτεροι οι Ελβετοί στο δεύτερο μέρος, ισοφάρισαν με την οβίδα του Τσάκα στο 52’, πήραν τα ηνία και έβγαλαν αρκετές ευκαιρίες, τελικώς πήραν το ματς με το γκολ του Σακίρι στο 90’!

Απ’ την άλλη, η Βραζιλία έχει επιθετικό πρόβλημα, τουλάχιστον κόντρα σε ομάδες που παίζουν παντελώς παθητικά και δεν της προσφέρουν χώρο. Έγινε με την Ελβετία, το ίδιο συνέβη και με την Κόστα Ρίκα, όπου μπορεί το επιθυμητό αποτέλεσμα να ήρθε, ωστόσο η ομάδα του Τίτε τα βρήκε πάρα πολύ «σκούρα». Ο Κοουτίνιο λύτρωσε για ακόμη μια φορά τους «καριόκας», ήταν αυτός που νίκησε τον Νάβας στο 90’ και άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη, ακολούθησε το γκολ του Νεϊμάρ στις καθυστερήσεις, όταν πια οι Κοσταρικανοί είχαν παραδώσει τα όπλα.