Στα πλαίσια του πρώτου προκριματικού γύρου στο Europa League, η Ροβανιέμι φιλοξενεί την Αμπερντίν (19:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 353+ αγορές!

Προβάδισμα πρόκρισης στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης έχει αποκτήσει η Αμπερντίν, μετά και τη νίκη της με 2-1 στο εντός έδρας πρώτο παιχνίδι κόντρα στη Ροβανιέμι, την περασμένη Πέμπτη. Κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 36′ με το τέρμα του ΜακΓκίν, ενώ στο 48′ ο Κοσγκρόουβ διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του, με τους Φινλανδούς να μειώσουν απλά στο τελικό αποτέλεσμα με τον Γιάντι, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χωρίς στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της η Ροβανιέμι, με μια ισοπαλία και τρεις ήττες, έχοντας δεχθεί παράλληλα γκολ στα έξι από τα επτά τελευταία της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Από την πλευρά τους, οι Σκωτσέζοι επικράτησαν και στα τρία τελευταία τους επίσημα ματς, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση. Η ομάδα που θα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στον δεύτερο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης την Τσικχούρα.

Η αναμέτρηση αναμένεται με τεράστιο ενδιαφέρον και η Betshop έχει ετοιμάσει μία μεγάλη γκάμα από αγορές στις οποίες μπορεί να στοιχηματίσει κανείς. Για παράδειγμα, αν θα υπάρξει παράταση, αν θα διεξαχθεί η διαδικασία των πέναλτι, ποιος παίκτης θα σκοράρει πρώτος, ποιος τελευταίος και πολλές ακόμη επιλογές!