Στα πλαίσια της έβδομης αγωνιστικής στα προκριματικά του Euro 2020, η Κροατία φιλοξενεί την Ουγγαρία (10/10, 21:45) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 342+ αγορές!

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων προέρχεται στα προκριματικά η Κροατία, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ζλάτκο Ντάλιτς φιλοξενήθηκε από το Αζερμπαϊτζάν, με το οποίο και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, χάρη στο εύστοχο πέναλτι του Μόντριτς στο 11ο λεπτό, όμως στο 72′ δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά. Προηγήθηκαν οι νίκες κόντρα σε Ουαλία (2-1 εντός) και Σλοβακία (0-4 εκτός).

Την πρώτη της ήττα, μετά από τις τρεις διαδοχικές νίκες κόντρα σε Κροατία (2-1 εντός), Αζερμπαϊτζάν (1-3 εκτός) και Ουαλία (1-0 εντός), υπέστη και πάλι η Ουγγαρία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκο Ρόσι φιλοξένησε τη Σλοβακία, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα, για να ισοφαρίσει προσωρινά, με τον Σομποσλάι, στο 50′. Έξι λεπτά αργότερα όμως, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.