Για την 22η αγωνιστική της Ligue 1, η Νις υποδέχεται τη Νιμ (21:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 565+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Νις, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πάτρικ Βιεϊρά φιλοξενήθηκε από τη Ρεμς, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από 12′, εν τέλει έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με το πέναλτι του Βαλτέρ στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων. Ήταν η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνη κόντρα στη Μονακό (1-1 εκτός), φτάνοντας έτσι τους 31 βαθμούς, που τη φέρνουν στην όγδοη θέση, με πέντε βαθμούς διαφορά από την πρώτη τετράδα. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εξ’ αυτών (3-2-0).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Νιμ, μετά από την ήττα που υπέστη από την Τουλούζ (0-1 εντός). Την περασμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπερνάρ Μπλακάρ υποδέχθηκε την Ανζέ, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-1. Οι Ντεπρές (31′, 49′) και Λαντρέ (34′) έδωσαν σαφές προβάδισμα στην ομάδα τους, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό αποτέλεσμα, με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 23 συνολικά και είναι στην 14η θέση, μαζί με τη Ναντ, απέχοντας έξι πόντους από την επικίνδυνη ζώνη. Τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (3-0-1).

**Ισχύει για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.