Για την 15η αγωνιστική της Serie A, η Λάτσιο υποδέχεται τη Σαμπντόρια (21:30) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 572+ αγορές!

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Λάτσιο, μετρώντας μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι φιλοξενήθηκε από την ουραγό Κιέβο, στην έδρα της οποίας άφησε δυο βαθμούς, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Βρέθηκε να “κυνηγάει” το σκορ από το 25′ και εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ιμόμπιλε, έξι λεπτά μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού. Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 24 συνολικά και είναι στην πέμπτη θέση, απέχοντας ένα πόντου από την τέταρτη Μίλαν. Τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

Την πρώτη της νίκη μετά από πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Σαμπντόρια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Τζιανπάολο υποδέχθηκε τη Μπολόνια, της οποίας και επικράτησε με 4-1. Αν και προηγήθηκε στο 10′ με το τέρμα του Ντε Πρατ, είδε την αντίπαλό της να φέρνει το ματς στα ίσα, εφτά λεπτά αργότερα. Εν τέλει όμως, τα γκολ που σημείωσαν στην πορεία οι Κουαλιαρέλα (25′, 68′) και Γκαστόν Ραμίρεζ (40′) ήταν αρκετά για να χαρίσουν τη νίκη στην ομάδα τους. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 19 συνολικά και βρίσκεται στην 11η θέση, δυο πίσω από την αποψινή της αντίπαλο. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.