Για την 13η αγωνιστική της Super League, ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Απόλλων Σμύρνης (19:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 343+ αγορές!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τον Παναιτωλικό, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της ΑΕΚ (2-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό, στην έδρα του οποίου γνώρισε την ήττα με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα από πολύ νωρίς (11′, 25′), έμεινε με δέκα παίκτες στο 53′, όταν και αποβλήθηκε ο Χαντάκιας, και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα με τον Καμαρά, στο 70ο λεπτό. Τρίτη ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, όντας και στην ένατη θέση με 15 βαθμούς, όσους έχει και ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος έχει και ένα ματς περισσότερο. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητος στα πέντε πιο πρόσφατα (3-2-0).

Χωρίς νίκη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα ο Απόλλων Σμύρνης, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δέκα ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τον Ατρόμητο, με τον οποίο και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Παρότι προηγήθηκε με το τέρμα του Τριάδη στο 26′, είδε την αντίπαλό της να φτάνει στην ισοφάριση, έξι λεπτά πριν από την ανάπαυλα. Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Γιάννη Μαντζουράκη στον πάγκο της ομάδας, με τον Μπάμπη Τεννέ να τον αντικαθιστά. Παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση, με μόλις δυο βαθμούς, και καλείται να βγάλει άμεσα αντίδραση για να αποφύγει τυχόν περιπέτειες στην πορεία. Μια ισοπαλία και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός του στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει μόλις μια φορά.

*Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.