Για την 32η αγωνιστική της Premier League, η Τσέλσι υποδέχεται την Τότεναμ (18:00).

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα η Τσέλσι, καθώς την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Κρίσταλ Πάλας. Στο 25′ ο Γουίλιαν άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και εφτά λεπτά αργότερα ο Κέλι άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 90ο λεπτό του αγώνα με τέρμα του Βαν Άανχολτ. Έτσι το συγκρότημα του Κόντε σε 30 αγωνιστικές μετρά 17 νίκες, πέντε ισοπαλίες και οχτώ ήττες, με συντελεστή τερμάτων 52-27. Επιπλέον οι «μπλε» του Λονδίνου λαμβάνουν την πέμπτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα έχοντας συγκεντρώσει 56 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, η Τότεναμ έχει «καπαρώσει» την προνομιούχο τέταρτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στην απευθείας πρόκριση στους ομίλους του Champions League διότι βρίσκεται στο +5 από την πέμπτη Τσέλσι. Την περασμένη αγωνιστική επιβλήθηκε της Μπόρνμουθ με το εμφατικό 4-1 εκτός έδρας. Οι γηπεδούχοι έκαναν το λάθος να προηγηθούν στο 7′ με τον Στάνισλας αλλά στο 35′ ο Άλι ισοφάρισε για τους «πετεινούς». Στο δεύτερο μέρος ο Σον πέτυχε δύο τέρματα και ο Οριέ στο 91′ έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα». Πλέον το συγκρότημα του Ποκετίνο μετρά 18 νίκες, εφτά ισοπαλίες και πέντε ήττες, με συντελεστή τερμάτων 59-25.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betshop με πλήθος αγορών.

***Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.