Για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Τσεχίας, η Σλάβια Πράγας υποδέχεται την Πρίμπραμ (20:00) και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πλήθος αγορών.

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε η Σλάβια Πράγας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, επικρατώντας εύκολα εκτός έδρας με 3-0 της Όλομουτς την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 22’ με το γκολ του Τετσλ, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Στοχ διπλασίασε τα τέρματά τους. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 74’ ο Κουφάλ. Εν όψει της αποψινής αναμέτρησης το συγκρότημα του Γίντιχ Τριπιόφσκι αποτελεί το μεγάλο φαβορί για κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.

Αν και έδωσε μεγάλη μάχη, η Καρβίνα δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Σλόβαν Λίμπερετς την προηγούμενη βδομάδα, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 1-0 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90’ ο Πάζλερ. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Ρόμαν Ναντβόρνικ κόντρα στην Σλάβια Πράγας γνώρισε ισάριθμες ήττες.

**Ισχύει μόνο για εγγεγραμμένα μέλη της Betshop.