Για την 24η αγωνιστική της La Liga, η Ράγιο Βαγιεκάνο υποδέχεται την Ατλέτικο Μαδρίτης (17:15) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 548+ αγορές!

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Ράγιο Βαγιεκάνο μετά και από εκείνη κόντρα στη Λεγκανές (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Μίτσελ φιλοξενήθηκε από την Εσπανιόλ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε στο 33′ με τον Μπα, δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι στο 72′, για να χάσει εν τέλει το παιχνίδι με τέρμα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με G/G και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης με 23 βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια, απέχοντας ένα πόντο από τη σωτηρία της. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα (3-2-1), ενώ έχει σκοράρει και στα δώδεκα.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Ατλέτικο Μαδρίτης προέρχεται από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα, μετά και από εκείνη με αντίπαλο τη Μπέτις (1-0 εκτός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε υποδέχθηκε τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι, γνωρίζοντας την ήττα με 1-3. Παρότι βρέθηκε πίσω στο 16′, κατάφερε να ισοφαρίσει προσωρινά με τον Γκριεζμάν στο 25′, όμως στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα, για να χάσει έτσι το παιχνίδι. Με N/G ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα της ματς στο πρωτάθλημα. Υποχώρησε έτσι στην τρίτη θέση με 44 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη δεύτερη Ρεάλ, ενώ διαθέτει και την καλύτερη αμυντική λειτουργία, με 17 τέρματα παθητικό. Τρεις νίκες, έξι ισοπαλίες και δυο ήττες ο απολογισμός της σε εκτός έδρας αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα. Την Τετάρτη (20/02), υποδέχεται τη Γιουβέντους, για την φάση των “16” του Champions League.